sobota, 9 grudnia 2017

Czary Czarnych Mistyków


     Czarny Mistyk z dodatku Apokalipsa był jednym z moich ulubionych wojowników, którymi chciałbym pograć. Łączył Moce Ki z Darami dla heretyków. Jednak nigdy nie miałem wystarczającej liczby kart aby móc coś sensownego na nim złożyć. Od pewnego czasu powoli kupuje karty pod talię na Czarnych Mistykach. Nie jest to jakaś skomplikowana talia oparta na combo ale zwykła nastawiona na walkę. Oto mój pomysł na talię i jakich kart do niej potrzebuję.
     Czarny Mistyk korzysta z najlepszych rzeczy dla Mishimy i heretyków. Na początek karty dla heretyków czyli na pewno umocnienie Pałac Stahlera, żeby przeciwnik musiał płacić za każdy atak. Z darów mrocznej harmonii dla heretyków wziąłbym Siłę Nieczystą dającą +4 do wszystkiego oraz Piekielną Moc dającą +5 do wszystkiego a także do blokowania wrogich ataków Przeklęte Oko. Do zastanowienia jest jeszcze Złe Oko, którym za 3A mógłbym blokować atak przeciwnika jeśliby mi nie pasował. Może jeszcze i relikt Oko Algerotha aby móc używać dwóch takich samych darów.
     Teraz karty z Mocami Ki. Wziąłbym Nadzwyczajną Koncentrację żeby zwiększyć sobie S o S przeciwnika, Stopa Małpy i zwiększam sobie P o P przeciwnika, Szaleńcza Moc Toranagi gdzie zwiększam sobie WW o WW przeciwnika. Przyspieszenie Nomury aby zwiększyć ilość ataków i w decydującej jednej turze wygrać grę. Silna Wola na wojowników zabijających od razu aby za szybko nie zginąć. Dobrze byłoby jeszcze mieć Kamienne Dłonie aby móc blokować ataki na WW oraz Przebiegły Unik Mangusty aby zablokować atak na S. Coś chyba za dużo wyszło mi tych kart z mocami Ki, nigdy nie grałem Mishimą na mocach Ki to nie wiem co teraz wziąć, na jakie karty się zdecydować.
     Potrzebowałbym też kart zabierających przeciwnikowi PA jak Pech czy Zmienny los aby jak wystawię Pałac Stahlera nie miał czym płacić za ataki na moich wojowników. Wziąłbym też Watchful Eye żeby przeciwnik płacił 1A za każdą zagraną kartę specjalną. Oraz z jedna sztukę Economic Breakdown aby nie mógł mieć więcej niż 15 PA.
     Do tego umieściłbym w talii jeszcze Niszczyciela heretyckiego wojownika z dodatku Inkwizycja, który zabijałby od razu bo to byłby główny mankament talii na Czarnych Mistykach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.